Medal Finals - Thursday

Date Thursday Scratch Thursday Div 1 Thursday Div 2
2012 M. Hume W. Minchin G. Barkworth
2011 J. Kisby  R. Lawless S. Pygall
2010 B. Prior C. Wroath N. Featherstone
       
2009 D. Kite G. Pike J. Hernon
2008 J. Mounser T. Meadows J. Monk
2007 M. Hume Snr. T. L. Davies R. Kirkbride
2006 S. Foster M. Allen G. A. Phillips
2005 J. M. Maclanchlan J. M. Maclachlan J. M. Green
2004 M. Hume Snr P. Towle R. Baker
2003 P. J. Baines D. Machin S. Foster
2002 A. M. Cook L. Bramhall A. G. W. Hill
2001 A. G. Morgan M. Hume Snr. W. Crosby
2000 M. Hume Snr. A. G. Morgan G. Wells
       
1999 S. D Johns S. D. Johns C. Shaw
1998 G. Marsh G. Marsh I. Hollingworth
1997 D. S. Limon N. Thacker J. Rowe
1996 G. M. Marsh S. Tuckwell J. Baguley
1995 W. Marsh N. Thacker A. Lee
1994 I. A Gray W. Marsh M. Hume (Jnr)
1993 K. Martin C. Livesey N. D. Baker
1992 P. J. Taylor G. Wills M. Hughes
1991 B. Notley G. Wills A. G. W. Hill
1990 T. B Johnston S. J. Atherton A. E. Slack
       
1989 C. A Banks T. Ladd J. P. Gibson
1988 C. A Banks T. L. Barker D. Baigie
1987 M. J. R. Hemphrey P. J. Baines R. Warburton
1986 S. Meek R. J. H. Allen J. L. Craig
1985 M. J. R. Hemphrey G. Marsh T. B. Madden
1984 M. J. R. Hemphrey H. G. Sully R. A. Stanley
1983 R. Billings D. Sharpe C. O. Giddens
1982 M. J. R. Hemphrey B. Bagshaw N. S. Payne
1981 M. J. R. Hemphrey T. B. Johnston G. A. Payne
1980 M. J. R. Hemphrey C. O. Giddens P. J. McCarthy
       
1979 C. A Banks R. G. Brown W. A. Wing
1978 C. A Banks M. J. Gauntley R. J. Hammond
1977 C. A Banks K. W. Whitehead W. T. Orr
1976 P. Thacker C. A. Banks H. G. Sully
1975 C. A Banks P. Thacker M. H. Forman
1974 K. W. Whitehead K. W. Whitehead R. W. Flinton
1973 K. W. Whitehead R. Billings I. P. Mounser
1972 B. Notley R. Billings C. D. Willians
1971 R. A. Woolmer T. N. Fiske S. Kirk (Junior)
1970 K. W. Whitehead K. W. Whitehead E. D. Green
       
1969 K. W. Whitehead K. E. Harvey T. Holmes
1968 W. Morley W. Morley J. E. Cocking
1967 K. W. Whitehead W. Morley G. F. Brewill
1966 A. W. J. Shaw D. C. Brewill P. Richardson
1965 K. W. Whitehead S. E. Annesley R. A. Woolmer
1964 H. G. Gray J. W. C. Temple D. C. Brewill
1963 G. T Harris J. A. Redgate B. D. J. Doleman
1962 G. Davies R. R. Stevenson A. T. Willis
1961   K. W. Whitehead W. Gent
1960   A. J. Crane A. T. Etridge
       
1959   G. E. Miller B. Notley
1958   G. E. Miller G. E. Bunney
1957   G. E. Miller G. Longley
1956   T. A. Broadbent J. A. Redgate
1955   G. S. Whitehead E. Gwilliam
1954   E. Brummell G. Mather
1953   G. Hampson W. B. Oglesby
1952   G. J. Harris G. E. Miller
1951   G. J. Harris C. G. Thacker
1950   G. E. F. Burr C. B. Pilkington
       
1949   H. G. Gray J. C Clews
1948   G. Thomson J. Flint
1947   A. A. Tootell H. G. Gray
1946   G. S. Whitehead H. G. Gray